Olej wiesiołkowy w kuracji nawilżającej John Masters Dry Hair Nourishment

Marka luksusowych kosmetyków do pielęgnacji John Masters Organics postanowiła wykorzystać w swoim kosmetyku olej wiesiołkowy. Czy opłaca się dodawać do luksusowej kuracji nawilżającej olej z tak popularnej, polnej rośliny? Bez wątpienia był to strzał w dziesiątkę! Sprawdź, jak działa John Masters Dry Hair Nourishment.

Kosztuje niemało. Za kurację nawilżającą John Masters Organics z olejem wiesiołkowym zapłacimy równowartość 2-3 biletów do kina. To sporo, zwłaszcza że olejek ma tylko 15 ml. Miniaturowa buteleczka z ciemnego szkła kryje w sobie jednak moc naturalnych składników, które dbają o włosy przesuszone i osłabione. Warto wydać nieco więcej.

John Masters Dry Hair Nourishment to olejek, który ma w sobie:

  • naturalny olej z wiesiołka,
  • uniwersalny olej jojoba,
  • oliwę z oliwek europejskich,
  • regenerujący olej lniany,
  • olejki eteryczne: lawendowy, rozmarynowy, cedrowy.

Połączenie oliwy z oliwek, olejów jojoba i lnianego z olejem wiesiołkowym to strzał w dziesiątkę. Wszystkie te składniki działają silnie nawilżająco i regenerują pojawiające się uszkodzenia w strukturze włosów. Za regulowanie poziomu nawodnienia odpowiada przede wszystkim olej jojoba i olej wiesiołkowy. Lawenda spowalnia procesy starzenia się włosów, drzewo cedrowe działa przeciwłupieżowo, a rozmaryn stymuluje porost.

Olej z wiesiołka odgrywa tutaj szczególnie ważną rolę. To on jest najbardziej wielofunkcyjnym olejem w powyższym zestawieniu. Ta niepozorna roślina działa silnie nawilżająco, wspomaga porost włosów i eliminuje problem ich nadmiernego wypadania. Olej wiesiołkowy najlepiej sprawdza się w pielęgnacji włosów zniszczonych i suchych.

Warto wyróżnić dwie ważne zalety John Masters Dry Hair Nourishment:

1) Olejek wiesiołkowy i inne oleje stanowią jedyne składniki obecne w składzie tego produktu. To oznacza, że kuracja nawilżająca John Masters jest całkowicie naturalna i nie zawiera żadnych sztucznych substancji np. konserwantów. To dlatego olejek zamknięty jest w butelce z ciemnego szkła, która ogranicza dostęp światła do produktu.

2) Kuracja nawilżająca od John Masters Organics może być stosowana na trzy sposoby. Jako produkt ułatwiający rozczesywanie stosowany na mokre lub suche włosy. Jako kuracja regeneracyjna i ochronna dla zniszczonych końcówek. Oraz jako dodatek do innych kosmetyków, który intensyfikuje ich działanie.